Vážení zákazníci, dne 1.5 a 8.5 bude prodejna v Praze zavřená z důvodů státních svátků. Děkujeme za pochopení. STONE GALLERY.CZ

Doprava po Praze a okolí
ZDARMA
Záruka 20 let
na všechny obklady
Vizualizace ZDARMA Objednávky rozesíláme
rychle a bezpečně
Vzorky obkladů
ZDARMA

Jak vybrat kamenný obklad?

 

Návrat k přírodě je definitivně považován za styl, který vévodí moderním trendům v interiérech i exteriérech. Přirozený půvab nelze přírodě upřít a tak i každá nedokonalá křivka kamene se ve spojení s architektonickým řešením domu stává dokonalou.

 

Výhody

 Přírodní materiál, který se jen tak neokouká

 Mechanicky odolný materiál kamenný obklad golden quartzite

 Stálobarevnost kamenných obkladů

 Kámen je "probarvený" i uvnitř - oproti imitacím                  

 Jemnější, ale rozsáhla škála barev

✓ Může přijít do styku s vodou

Možnost instalovat v interiéru i venku

✓ Hodí se také na kamna

 Zvládnete nainstalovat svépomoci

 

Nevýhody

 Hmotnost může dosahovat až 60 Kg na čtvereční metr

 Vyšší cena oproti imitacím

✗ Řezání kamene flexi bruskou, nebo řezačkou

 

 

Interiér nebo exteriér?

Kámen je nejodolnějším stavebním materiálem, jaký v přírodě existuje a po miliony let má většina z nich neměnnou strukturu, která se nezmění ani poté, co z nich vznikne obkladový materiál - kamenný obklad. Právě pro tyto účely se jedná o ideální prvek, jelikož je odolný vůči všem vlivům a uživatel se tak nemusí obávat jakýchkoliv změn, které by mohly obklady poškodit. Obklady z kamene snadno odolají jak povětrnostním podmínkám, tak i hrubšímu zacházení. Pro obložení domu se tedy jedná o ideální volbu, která z jakéhokoliv domova udělá elegantní kamennou "pevnost".

Stejně využitelné jsou v interiérech, kde potěší podobnými vlastnostmi a to i přesto, že mnoho uživatelů raději vsadí na umělý kámen - betonové a sádrové imitace, které jsou pro interiér levnějším řešením s podobným efektem. Stejný efekt ovšem nepřinese, již zmiňovaná, odolnost a zatímco byste si sádrových obkladů neužili v koupelně nebo u krbu, tak s kamennými obklady můžete obložit jakoukoliv místnost a neobávat se žádných vlivů na kvalitu obkladu.

 

Kombinace obkladů, nebo celistvost?

Jestliže se rozhodnete o pořízení kamenných obkladů pro obložení exteriéru a rovněž i interiéru, tak se vám nabízí možnost vyhrát si s kombinací a každého návštěvníka potěšit zcela jiným prostředím, než očekával. Pokud se pro exteriér a interiér využije jiné barvy nebo jiného typu obkladu, tak vznikne dokonalý kontrast.

Dům obložený tmavou břidlicí působí luxusně, ale trochu tajemně. Když se vstoupí do jeho útrob a návštěvníka překvapí bílý kamenný obklad, každý bude příjemně překvapen touto změnou. Kombinace zde tedy může být nejen z hlediska barev, ale i druhu kamene a nikdy tím nic nezkazíte, ale naopak uděláte ideální přechod. Pokud vám takový přechod nevyhovuje a zvolíte stejný obklad pro interiér a exteriér, tak domu zase dodáte výraznou celistvost.

 

Splynout nebo upozornit?

Kamenné obklady jsou přírodním bohatstvím vytěženým pro ozdobu vašeho domu. Pro obklad exteriéru je často odlišný požadavek, upozornit nebo splynout. Pro splynutí s okolní přírodou jsou vhodné obklady, které svojí kombinovanou barvou poskytnou zajímavou kamufláž a dům se tak po obložení stane součástí přírody. To platí především pro břidlici či křemenec.

Jestliže chcete na dům více upozornit, vsaďte na kamenné obklady, které mají jednotnou neutrální barvu, tedy bílou nebo tmavou. Dům tak bude všem na očích a bude působit přírodním i moderním stylem současně.

 

Sladění s prvky

Jestli si nejste jisti výběrem, zaměřte se na prvky v domácnosti nebo naopak na zahradě. Masivní kamenný květináč, kamenné nášlapy, kamenný plot, to vše mohou být prvky, které sladíte dohromady. V samotné domácnosti to může být kamenný krb, dlažba na podlaze a mnoho dalších prvků.

 

Proč kamenné obklady vůbec vybírat?

Když máte kamenné obklady, tak disponujete tím nejluxusnějším obkladem jaký existuje. Jedná se o investici do luxusu, jaký má málokdo. V českých luzích a hájích je zažito mnoho stylů, od roubených chalup až po modernější domy se zateplením a omítkou hrající všemi barvami. Jedná se ovšem o domy přes kopírák, na které lze narazit v každém městě i vesnici. S kamennými obklady získá dům grácii, eleganci a přestane být jen obyčejným domem.

 

Je možné vybrat špatně?

Ne, na rozdíl od běžných fasád se u kamenných obkladů nemusíte obávat špatného výběru. V nabídce jsou zahrnuté jen ty nejžádanější obklady, které zdobí vily a sídla lidí, kteří mají skutečný vkus a cítění pro moderní architekturu. Výběr by měl být založen i na vlastním pocitu, každého láká jiný kámen, jiná textura a jiný vzhled.

Každým kamenným obkladem dům oblečete do perfektního hávu, se kterým se stane luxusním přírodním doplňkem. Každá volba je správnou volbou a pokud se nedokážete rozhodnout, jaký z obkladů vybrat, spolehněte se na vlastní intuici, případně na radu lidí, kteří s vámi prostory budou sdílet. Každý kámen má jiné kouzlo a ať už zvolíte jakoukoliv variantu, vždy vás očaruje svým kouzlem.