Vážení zákazníci, dne 1.5 a 8.5 bude prodejna v Praze zavřená z důvodů státních svátků. Děkujeme za pochopení. STONE GALLERY.CZ

Doprava po Praze a okolí
ZDARMA
Záruka 20 let
na všechny obklady
Vizualizace ZDARMA Objednávky rozesíláme
rychle a bezpečně
Vzorky obkladů
ZDARMA

Jak vybrat sádrový obklad?

 

sádrový obklad ARENA

 

Účelem sádrových obkladů je za nízkou cenu poskytnout maximální efekt. Nabízíme je jako dokonalou imitaci kamene z hlediska barvy i textury. U sádrových obkladů nejste při výběru nijak limitováni a pokud vás nějaký zaujme, tak není nutné nad výběrem dlouho váhat.

 

Výhody

Nižší cena oproti kamenným obkladům

Nižší hmotnost oproti kamenný obkladům

Jednoduchá a rychlá instalace

Řezání pilkou na železo - nízká míra prachu i hlučnosti :)

Množství vzorů a barev - obvykle skladem

Zvládnete nainstalovat svépomoci

 

Nevýhody

Mechanicky méně odolný materiál

Pouze povrchové probarvení

Umístění pouze v interiéru

Nesmí do vlhkých prostor jako koupelna apod.

Nehodí se na kamna - vysoké střídaní teplot

 

Kde obklady použít? A kde se nehodí?

Sádrové obklady jsou určeny do interiérů, proto je tedy vybírejte do interiéru. Ačkoliv jsou dokonalou kopií jiných materiálů, tak nejsou stejně odolné, vyhněte se tedy pořízení obkladů do koupelen a exponovaných míst, jejich životnost by se mohla snížit. To samé platí o místech, kde jsou příliš prudké teplotní rozdíly. Jinak už nejste omezeni prakticky v ničem a tento luxusní doplněk můžete aplikovat všude, kde budete chtít. Ideální je použití sádrového obkladu na sádrokartón.

 

Styl domácnosti

V interiéru dokáží strhnout mnoho pozornosti a vhodné je tedy vsadit na kombinaci vlastního vkusu a stylu domácnosti. Na rozdíl od jiných doplňků se nemusíte obávat, že by mohla kamenná stěna ze sádrového obkladu působit nevkusně. Obklady dokáží povznést vzhled obývacího pokoje stejně dobře, jako třeba kuchyně. Jelikož se jedná o prvek, který má přinést změnu, tak se nebojte vybírat obklady, které na sebe v místnosti upozorní.

 

Obložit více stěn, nebo pouze jednu?

Populárním trendem je zvolit kombinaci holé stěny a kamenného obkladu, ale pro různé prostory jsou vhodné i kompletní obklady. Může to být například v případě sklepa. Pokud chcete ve sklípku navodit kouzelnou atmosféru, tak ho obložte sádrovými obklady v podobě vápence nebo pískovce a rázem vám vznikne přírodní sklep, který bude působit, jako by byl vytesán ze skály. Obklad jedné stěny není nijak náročný z hlediska aplikace, ani z hlediska financí. Pokud obložíte jen jednu stěnu, tak místnosti dodáte moderní ráz, jedná se o populární kombinaci, která danou místnost oživí a dodá jí zvláštní kouzlo.

 

Kontrast, nebo celistvost? Vnější rohy.

Na kamenné obklady nejlépe upozorníte vytvořením kontrastu, světlé obklady k tmavším stěnám a tmavé obklady ke světlým stěnám vždy velmi vyniknou. Kontrast se nemusí týkat jen stěn,velmi dobře působí i kombinace kontrastu nábytku s obklady.

Pokud potřebujete dodat místnosti dojem celistvosti, tak vybírejte naopak obklady, které budou barevně ladit s okolním prostředím.

Pokud plánujete u obkladů přesah, nebo pokud by byly zakončením stěny do ztracena, můžete využít sádrové rohy. Díky nim bude přechod působit velmi přirozeně a stylově. Sádrové rohy máme v nabídce ve stejném provedení jako modely sádrových obkladů.