Stonegallery na Designbloku 2021: Od návrhu kamenných stolků po prezentaci

Články 29. 10. 2021, upraveno 12. 01. 2022 0

Navštívili jste letošní ročník největší výstavy designu v Praze – Designblok? Pokud ano, vůbec poprvé jste mohli v roli vystavovatele potkat i nás ze StoneGallery.

Dlouho jsme přemýšleli, jak naše nové designové kamenné stolky dostat do povědomí širší veřejnosti a ukázat je v plné kráse. Nakonec jsme se chopili příležitosti a v komplexu Gabriel Loci vykouzlili jedinečný prostor, ve kterém mohla krása kamenné struktury a její originalita vyniknout. Nahlédněte do zákulisí této výstavy a přečtěte si, jak jsme se na ni připravovali i jak si ji užili.

Z online světa mezi lidi

Už pěknou řádku let se pohybujeme v online světě, kde jsme se stali důležitými hráči na poli prodeje kvalitních obkladů a dlažeb. Díky provozu naší prodejny v Praze, spolupráci s interiérovými designéry i zajišťování kompletních realizací jsme se utvrdili v tom, že přímý kontakt s lidmi je pro nás také důležitý.

I proto jsme se rozhodli navrhnout a vyrobit vlastní unikátní produkt, který budeme prezentovat v rámci výstav i veletrhů, a nasávat tak zpětnou vazbu od lidí tváří v tvář. Cesta od nápadu k realizaci originálních kamenných stolků z mramoru a travertinu nebyla jednoduchá, ale výsledek za tu námahu stál. Letošní účast v rámci výstavy Designblok (jejíž konání kvůli „době covidové“ nebylo do poslední chvíle vůbec jisté) nás v tom patřičně utvrdila a nabila nás energií.

designblok stonegallery

Designové kamenné stolky – od nápadu k realizaci

Nápad vytvoření řady originálních kamenných stolků se zrodil v hlavě paní Simony Adamové. Ta připravila koncepci, zhotovila modely stolků v kartonové podobě a ve spolupráci s týmem ze Stonegallery doladila detaily a rozměry s ohledem na praktičnost a stabilitu. Následovala samotná výroba jednotlivých stolků včetně pečlivého výběru druhů přírodních kamenů a povrchových úprav.

Na řadu přišlo testování kamenných stolků v praxi. Designový nábytek totiž musí být nejen poutavý na pohled, ale především funkční. Proto se byt rodiny Adamové zaplnil kamenným nábytkem a začaly zatěžkávací zkoušky každodenního života. V prostorách bytu proběhlo i samotné focení produktů, které si vyžádalo přestěhování snad poloviny vybavení a nábytku.

Stolky přemísťovali, zatěžovali různými předměty, nesvětlovali přirozeným i umělým světlem a také na ně sedali a zkoušeli stabilitu. Do testování se zapojil i robotický vysavač, pro kterého nohy stolků nepředstavovaly velkou překážku. I po delší době používání a každodenního otloukání byly stolky netknuté a v perfektním stavu. Zkouškami tak všechny stolky prošly na výbornou a přišel čas ukázat je světu.

stonegallery kamenný stolek designblok

Výstavní prostory vyladěné v duchu minimalismu

Účasti na výstavě Designblok předcházela pečlivá příprava. Chtěli jsme vytvořit jedinečný výstavní prostor, ve kterém krása přírodního kamene opravdu vynikne a atmosféru nepohřbí. Protože je výstavnictví v našich končinách spíše konzervativní, museli jsme se inspirovat i za hranicemi. Nasávali jsme tak atmosféru nejen z předešlých ročníků Designbloku, ale také z mnoha výstav v Itálii, kde je kultura výstavnictví na neskutečné úrovni.

Výběr produktů k prezentaci

V první řadě bylo nutné vybrat produkty vhodné k prezentaci. Nakonec padla volba na různě zbarvené mramory a travertiny, které představují ideální kombinaci světlých a tmavých odstínů. Vybrány byly stolky různých velikostí – malé do chodby, větší do obýváku nebo pracovny. Selekce byla přizpůsobená potřebám výstavního prostoru, našim zákazníkům však zhotovíme stolky a další kamenné výrobky jakýchkoliv rozměrů z kamenů dle vlastního výběru.

Návrh výstavních prostorů

O návrh výstavních prostorů v komplexu Gabriel Loci se postarala také paní Adamová, která připravila vše od rozmístění po květinovou výzdobu. I ta oslovila mnohé návštěvníky. Někteří se dokonce domnívali, že za suchými květinami a dalšími dekoracemi stojí jedno věhlasné pražské květinářství.

Výstavní prostor byl dozdobený plachtami, protože chladný a surový vzhled kóje nekorespondoval s charakterem kamenných stolků. Cílem bylo prostory maximálně zjemnit, aby ráz opuštěného kláštera nenarušoval decentní a luxusní tón prezentovaných výrobků. Expozice byla navržená s důrazem na minimalismus v duchu „méně je více“. 

mramorový stůl designblok stonegallery.cz

Návštěvníci vyzkoušeli, co vše kamenný stůl vydrží

V průběhu výstavy jsme zažili spoustu úsměvných okamžiků a akci jsme si opravdu užili. Naše kamenné stolky prošly i velkou zatěžkávací zkouškou. Například jsme nechali skupinku studentů "se opřít" do velkého stolu z mramoru... Báli jsme se, aby nespadnul, a tak jsme ho pro jistotu improvizovaně posílili do konce výstavy. Nakonec se ani nehnul a zátěž ustál na výbornou.

Milá setkání se známými tvářemi nejen ze světa designu

Jsme rádi, že nás na výstavě navštívilo velké množství usměvavých, inspirativní a nápadů plných person. Kromě návštěvníků z řad široké veřejnosti se u nás zastavily i mnohé známé tváře. Měli jsme tak možnost potkat se třeba s Evou Slunéčko z Elledecoration, architektkou Andreou Kroupovou, architekty z ateliéru Kvartýr, specialistkami na home staging ze studia JINNE nebo Adrianou Štefanovou z Kuchyňského poradce. Zastavili se u nás také šéf Elite model look Saša Jány nebo Karolina Wer z Odivi.

Spousta pozitivních ohlasů nás utvrdila v tom, že nám účast na výstavách a veletrzích dává smysl, a hlavně nás neskutečně baví. Těšíme se, až se vámi opět potkáme na nějaké další zajímavé akci a naše originální výrobky vám ukážeme naživo. V brzké době nás najdete třeba na veletrhu For Garden, kde představíme kvalitní a bezúdržbové keramické dlažby na terasy. Uskuteční se 31. března až 3. dubna 2022 na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa

Zaujal vás tento článek?

Dejte o něm vědět svým přátelům.

Komentáře k článku

Nebojte se nás na cokoliv zeptat, buďte první!

Přidejte komentář

Připojené obrázky a videa

Poradíme vám

Nevíte si rady s výběrem? Nebo se chcete jen na něco zeptat?
Jsme tu pro vás.

David Gregora David Gregora specialista na obklady a dlažbu

(+420) 266 712 734 Pátek: 9:00 - 16:00

Kontaktujte nás