Blog

Pročtěte si naše články, ve kterých najdete zajímavé tipy a rady na instalaci kamenných, betonových, dřevěných, sádrových i cihlových obkladů a dlažeb. Podívejte se také na naše návody na instalaci jednotlivých typů dlažeb, ve kterých najdete celý postup montáže popsaný krok za krokem včetně seznamu potřebné stavební chemie a nářadí. Na našem blogu najdete spoustu zajímavých článků a inspirace. Pokud jste zde ale přece jen nenašli, co hledáte, podívejte se také do naší poradny nebo nám napište, zavolejte či se za námi zastavte na naší pražské prodejně a my vám s radostí poradíme a pomůžeme s výběrem.

Kategorie:

Všechny Praktické návody Články

Venkovní dlažba a dlažba na terasu: Víte jak ji vybrat a položit?

Pokud vás čeká výstavba terasy, pergoly nebo třeba okolí bazénu, zřejmě řešíte otázku výběru vhodného typu dlažby. Právě dlažba totiž patří k nejvyužívanějším druhům podlahové krytiny vhodné do exteriéru. Vyznačuje se odolností, poutavým vzhledem i jednoduchou údržbou. Ne všechny typy dlažeb jsou ale vhodné pro venkovní použití. Stejně tak je důležité zvolit nejlepší způsob pokládky, díky kterému vám bude dlažba dobře sloužit i desítky let.

Články 11. 08. 2020 0

Co je to spárořez (obkladačský plán) a proč jej mít

Vybrali jste si nové obklady a dlažby, které mají ve vaší koupelně nebo jiném prostoru vyniknout? Ať už se pustíte do obkládání svépomocí, nebo využijete služby profesionálního obkladače, nepodceňujte rozložení obkladů a dlažeb. Spáry na sebe musí navazovat a měly by také probíhat osou zařizovacích předmětů. Základem úspěšné pokládky a obkládání je precizně zpracovaný spárořez neboli obkladačský plán.

Články 13. 07. 2020 0

Keramika vs. kámen na obložení nábytku: Co je lepší?

Vzhledem ke vzrůstající oblibě přirozených struktur a přírodních materiálů se obklady a výrobky z keramiky i kamene úspěšně využívají i pro obkládání nábytku. Najdeme je zejména v kuchyních, kde mohou plnit nejen funkci pracovní desky, ale také obkladu za linku nebo obložení kuchyňského ostrůvku. Kámen i keramika se využívají také pro výrobu desek na stoly, pod umyvadla nebo na bary. Přemýšlíte, jestli sáhnout po přírodním kameni, nebo spíš keramice? Přinášíme vám přehledné srovnání jednotlivých parametrů.

Články 23. 06. 2020 0

Jak se zorientovat a vybrat keramickou dlažbu a obklady?

Lidé nakupují nové obklady a dlažby s představou, že jim budou sloužit mnoho let a jen tak je neomrzí. Máte takovou vizi i vy? Pak věnujte zvýšenou pozornost výběru obkladových materiálů a dlaždic. Nezaměřujte se jen na vzhled, ale také na odolnost, povrchovou úpravu a další vlastnosti. To platí i v případě keramických obkladů a dlažeb, které mají mezi spotřebiteli velkou oblibu. Přečtěte si návod, jak postupovat při jejich výběru.

Články 03. 06. 2020 0

Návod: Jak nalepit velkoformátové keramické obklady a dlažby

Velkoformátové obklady a dlažby z keramiky patří mezi zákazníky k těm nejoblíbenějším. I když je montážní postup v mnoha ohledech shodný s instalací materiálů o menším formátu, má svá specifika. Manipulace je i vzhledem k vyšší hmotnosti složitější a vyžaduje opatrnost a pečlivost. Chcete se do obkládání nebo pokládky dlažby pustit svépomocí, nebo zjistit, co vše budou práce obnášet? Právě pro vás jsme připravili přehledný návod, ve kterém se na lepení a související práce podrobněji zaměříme.

Praktické návody 12. 05. 2020 0

Proč platit za návrh interiéru – 2. díl

Jedním z nejvýraznějších prvků, které zásadním způsobem ovlivňují vzhled interiérového prostoru, jsou obklady a dlažby. Na rozdíl od nábytku nebo dekorací je nemůžeme jen tak vyměnit. Jakmile se pro konkrétní dekor a barevný odstín rozhodneme, budeme se na něj muset dívat třeba i desítky let. Obklady a dlažby musí do prostoru zapadnout a odpovídat jak estetickým, tak funkčním požadavkům. Výběr obkladových materiálů a podlahových krytin patří mezi důležité úkoly interiérových designérů. Jednorázová investice za návrh interiéru se proto rozhodně vyplatí.

Články 06. 05. 2020 0

Proč platit za návrh interiéru – 1. díl

Plánujete rekonstrukci domu či bytu, nebo se chystáte na realizaci novostavby? V obou případech vás čeká náročný úkol v podobě návrhu interiérových prostorů a s tím související výběr vybavení včetně obkladů a dlažeb. Možná máte jasnou představu o tom, jak by mělo bydlení vašich snů vypadat a jaký styl by měl v jednotlivých místnostech dominovat. Při navrhování interiéru svépomocí se však můžete dopustit mnoha chyb, které odhalíte až ve chvíli, kdy je realizace hotová. Na změny a úpravy pak už bude pozdě.

Články 27. 03. 2020 0

Návod: Jak pokládat 2cm keramickou dlažbu na štěrk

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm je vhodná pro pokládku do štěrkového lože. Vyniká pevností, bezúdržbovostí a odolností vůči přírodním vlivům – dešti, mrazu, sněhu i slunečnímu záření. Pokládka keramické dlažby na štěrk je rychlá a jednoduchá, majitelům současně přinese mnoho výhod. Připravili jsme pro vás návod krok za krokem, díky kterému zvládnete montáž i sami.

Praktické návody 29. 01. 2020 2

Návod: Jak pokládat 2cm venkovní dlažbu na terče?

Realizace venkovní 2cm keramické dlažby na terče přináší řadu výhod. Patří mezi ně například jednoduchá výměna poškozené dlaždice nebo snadné vedení rozvodů vody i elektřiny pod jejich povrchem. Při dodržení montážního postupu vám bude dlažba sloužit mnoho let. Chystáte se do pokládky na terče pustit svépomocí? Právě pro vás jsme připravili návod, díky kterému zvládnete realizaci bez problémů.

Praktické návody 08. 01. 2020 2