Blog

Pročtěte si naše články, ve kterých najdete zajímavé tipy a rady na instalaci kamenných, betonových, dřevěných, sádrových i cihlových obkladů a dlažeb. Podívejte se také na naše návody na instalaci jednotlivých typů dlažeb, ve kterých najdete celý postup montáže popsaný krok za krokem včetně seznamu potřebné stavební chemie a nářadí. Na našem blogu najdete spoustu zajímavých článků a inspirace. Pokud jste zde ale přece jen nenašli, co hledáte, podívejte se také do naší poradny nebo nám napište, zavolejte či se za námi zastavte na naší pražské prodejně a my vám s radostí poradíme a pomůžeme s výběrem.

Kategorie:

Všechny Praktické návody Články

Chystáte letos fasádu, terasu nebo rekonstrukci? Víme, na co si dát pozor

Počasí se umoudřuje, jaro pomalu klepe na dveře a nová sezóna jako stvořená pro stavební úpravy i velkolepé projekty se blíží. Chystáte se letos pustit do realizace nové fasády, terasy nebo rozsáhlejší rekonstrukce? Právě pro vás jsme sepsali několik důležitých tipů, díky kterým se vyvarujete častým problémům. Přečtěte si, na co důležitého si dát pozor a co při plánování stavebních úprav neopomenout.

Články 18. 02. 2021 0

[ROZHOVOR] Jak poznat dobrého obkladače?

Kvalitní provedení obkladačských prací je stejně důležité jako výběr vhodného materiálu – na výsledku se podepíše zásadním způsobem. Ale jedna věc je teorie, druhá zase praxe. Proto jsme se rozhodli obrátit se na zkušeného obkladače pana Andrejeva, který se v oboru pohybuje už od roku 2008 a během své praxe narazil na mnoho více či méně šikovných řemeslníků. Jak poznat dobrého obkladače? Co vše ovlivní kvalitu práce? I na to jsme se ho zeptali.

Články 26. 01. 2021 0

Vyrovnávací (nivelační) systém usnadní pokládku obkladů a dlažby. Jak funguje a kolik stojí?

Chodit po křivě položené dlažbě a zakopávat o její hrany nechce snad nikdo. Zejména v případě velkoformátových obkladů a dlažeb je však precizní pokládka velkou výzvou i pro zkušeného obkladače. Pokud se do pokládky dlažby nebo obkládání pustíte svépomocí, usnadněte si práci pomocí vyrovnávacího (nivelačního) systému, díky kterému na sebe budou jednotlivé dlaždice krásně navazovat. Svěříte-li obkládání do rukou řemeslníka, předem si zjistěte, jestli vyrovnávací systém používá.

Články 07. 12. 2020 0

Levná dlažba a obklady: Jak ušetřit a nespálit se?

Zařizování interiérových prostorů s sebou nese výraznou finanční zátěž. Mnozí pochopitelně hledají nejjednodušší cestu, jak cenu za rekonstrukci, přestavbu či realizaci novostavby stáhnout na možné minimum. Často se snaží ušetřit na dlažbách a obkladech, které se nabízí v širokém cenovém rozpětí. Výběr těch nejlevnějších materiálů se však z mnoha důvodů nemusí vyplatit. Přečtěte si, proč se nejlevnějším obkladům a dlažbám spíše vyhýbat a jak poznat ty kvalitní.

Články 29. 11. 2020 0

Jak může vypadat vaše dlažba a podlaha na terase – inspirujte se

Plánujete realizaci terasy, která se stane místem odpočinku a vzájemného setkávání? Nepodceňte výběr podlahové krytiny, která má velký vliv jak na finální vzhled, tak funkčnost prostoru. Podlahy na terase dostávají opravdu zabrat, a tak musí být odolné a snadno udržovatelné. Načerpejte inspiraci a podívejte se, jak by na vaší terase vypadala keramická dlažba o tloušťce 2 nebo 1 cm, lepená nebo a terčích či stěrku, stejně tak i tradiční dřevěná podlaha.

Články 26. 10. 2020 0

Jak může vypadat vaše dlažba a podlaha na terase – inspirujte se

Plánujete realizaci terasy, která se stane místem odpočinku a vzájemného setkávání? Nepodceňte výběr podlahové krytiny, která má velký vliv jak na finální vzhled, tak funkčnost prostoru. Podlahy na terase dostávají opravdu zabrat, a tak musí být odolné a snadno udržovatelné. Načerpejte inspiraci a podívejte se, jak by na vaší terase vypadala keramická dlažba o tloušťce 2 nebo 1 cm, lepená nebo a terčích či stěrku, stejně tak i tradiční dřevěná podlaha.

Články 05. 10. 2020 0

Technické parametry obkladů a dlažeb? Mrazuvzdornost, otěr, tolerance ...

Pokud vybíráte nové obklady nebo dlažby, možná se v nepřeberném množství technických parametrů ztrácíte. Volba konkrétního typu materiálu podle jeho vlastností je přitom neméně důležitá než výběr podle vzhledu. U jednotlivých typů obkladů a dlažeb se často setkáte s piktogramy, které vám vlastnost materiálu přiblíží. Pojďme si ty nejdůležitější představit a podrobněji se zaměřit na typy povrchů či parametry včetně protiskluznosti a mrazuvzdornosti.

Články 23. 09. 2020 0

Venkovní dlažba a dlažba na terasu: Víte jak ji vybrat a položit?

Pokud vás čeká výstavba terasy, pergoly nebo třeba okolí bazénu, zřejmě řešíte otázku výběru vhodného typu dlažby. Právě dlažba totiž patří k nejvyužívanějším druhům podlahové krytiny vhodné do exteriéru. Vyznačuje se odolností, poutavým vzhledem i jednoduchou údržbou. Ne všechny typy dlažeb jsou ale vhodné pro venkovní použití. Stejně tak je důležité zvolit nejlepší způsob pokládky, díky kterému vám bude dlažba dobře sloužit i desítky let.

Články 11. 08. 2020 0

Co je to spárořez (obkladačský plán) a proč jej mít

Vybrali jste si nové obklady a dlažby, které mají ve vaší koupelně nebo jiném prostoru vyniknout? Ať už se pustíte do obkládání svépomocí, nebo využijete služby profesionálního obkladače, nepodceňujte rozložení obkladů a dlažeb. Spáry na sebe musí navazovat a měly by také probíhat osou zařizovacích předmětů. Základem úspěšné pokládky a obkládání je precizně zpracovaný spárořez neboli obkladačský plán.

Články 13. 07. 2020 0

Keramika vs. kámen na obložení nábytku: Co je lepší?

Vzhledem ke vzrůstající oblibě přirozených struktur a přírodních materiálů se obklady a výrobky z keramiky i kamene úspěšně využívají i pro obkládání nábytku. Najdeme je zejména v kuchyních, kde mohou plnit nejen funkci pracovní desky, ale také obkladu za linku nebo obložení kuchyňského ostrůvku. Kámen i keramika se využívají také pro výrobu desek na stoly, pod umyvadla nebo na bary. Přemýšlíte, jestli sáhnout po přírodním kameni, nebo spíš keramice? Přinášíme vám přehledné srovnání jednotlivých parametrů.

Články 23. 06. 2020 0