Blog

Pročtěte si naše články, ve kterých najdete zajímavé tipy a rady na instalaci kamenných, betonových, dřevěných, sádrových i cihlových obkladů a dlažeb. Podívejte se také na naše návody na instalaci jednotlivých typů dlažeb, ve kterých najdete celý postup montáže popsaný krok za krokem včetně seznamu potřebné stavební chemie a nářadí. Na našem blogu najdete spoustu zajímavých článků a inspirace. Pokud jste zde ale přece jen nenašli, co hledáte, podívejte se také do naší poradny nebo nám napište, zavolejte či se za námi zastavte na naší pražské prodejně a my vám s radostí poradíme a pomůžeme s výběrem.

Kategorie:

Všechny Praktické návody Články

Levná dlažba a obklady: Jak ušetřit a nespálit se?

Zařizování interiérových prostorů s sebou nese výraznou finanční zátěž. Mnozí pochopitelně hledají nejjednodušší cestu, jak cenu za rekonstrukci, přestavbu či realizaci novostavby stáhnout na možné minimum. Často se snaží ušetřit na dlažbách a obkladech, které se nabízí v širokém cenovém rozpětí. Výběr těch nejlevnějších materiálů se však z mnoha důvodů nemusí vyplatit. Přečtěte si, proč se nejlevnějším obkladům a dlažbám spíše vyhýbat a jak poznat ty kvalitní.

Články 29. 11. 2020 0

Jak může vypadat vaše dlažba a podlaha na terase – inspirujte se

Plánujete realizaci terasy, která se stane místem odpočinku a vzájemného setkávání? Nepodceňte výběr podlahové krytiny, která má velký vliv jak na finální vzhled, tak funkčnost prostoru. Podlahy na terase dostávají opravdu zabrat, a tak musí být odolné a snadno udržovatelné. Načerpejte inspiraci a podívejte se, jak by na vaší terase vypadala keramická dlažba o tloušťce 2 nebo 1 cm, lepená nebo a terčích či stěrku, stejně tak i tradiční dřevěná podlaha.

Články 26. 10. 2020 0

Jak může vypadat vaše dlažba a podlaha na terase – inspirujte se

Plánujete realizaci terasy, která se stane místem odpočinku a vzájemného setkávání? Nepodceňte výběr podlahové krytiny, která má velký vliv jak na finální vzhled, tak funkčnost prostoru. Podlahy na terase dostávají opravdu zabrat, a tak musí být odolné a snadno udržovatelné. Načerpejte inspiraci a podívejte se, jak by na vaší terase vypadala keramická dlažba o tloušťce 2 nebo 1 cm, lepená nebo a terčích či stěrku, stejně tak i tradiční dřevěná podlaha.

Články 05. 10. 2020 0

Technické parametry obkladů a dlažeb? Mrazuvzdornost, otěr, tolerance ...

Pokud vybíráte nové obklady nebo dlažby, možná se v nepřeberném množství technických parametrů ztrácíte. Volba konkrétního typu materiálu podle jeho vlastností je přitom neméně důležitá než výběr podle vzhledu. U jednotlivých typů obkladů a dlažeb se často setkáte s piktogramy, které vám vlastnost materiálu přiblíží. Pojďme si ty nejdůležitější představit a podrobněji se zaměřit na typy povrchů či parametry včetně protiskluznosti a mrazuvzdornosti.

Články 23. 09. 2020 0

Venkovní dlažba a dlažba na terasu: Víte jak ji vybrat a položit?

Pokud vás čeká výstavba terasy, pergoly nebo třeba okolí bazénu, zřejmě řešíte otázku výběru vhodného typu dlažby. Právě dlažba totiž patří k nejvyužívanějším druhům podlahové krytiny vhodné do exteriéru. Vyznačuje se odolností, poutavým vzhledem i jednoduchou údržbou. Ne všechny typy dlažeb jsou ale vhodné pro venkovní použití. Stejně tak je důležité zvolit nejlepší způsob pokládky, díky kterému vám bude dlažba dobře sloužit i desítky let.

Články 11. 08. 2020 0

Co je to spárořez (obkladačský plán) a proč jej mít

Vybrali jste si nové obklady a dlažby, které mají ve vaší koupelně nebo jiném prostoru vyniknout? Ať už se pustíte do obkládání svépomocí, nebo využijete služby profesionálního obkladače, nepodceňujte rozložení obkladů a dlažeb. Spáry na sebe musí navazovat a měly by také probíhat osou zařizovacích předmětů. Základem úspěšné pokládky a obkládání je precizně zpracovaný spárořez neboli obkladačský plán.

Články 13. 07. 2020 0

Keramika vs. kámen na obložení nábytku: Co je lepší?

Vzhledem ke vzrůstající oblibě přirozených struktur a přírodních materiálů se obklady a výrobky z keramiky i kamene úspěšně využívají i pro obkládání nábytku. Najdeme je zejména v kuchyních, kde mohou plnit nejen funkci pracovní desky, ale také obkladu za linku nebo obložení kuchyňského ostrůvku. Kámen i keramika se využívají také pro výrobu desek na stoly, pod umyvadla nebo na bary. Přemýšlíte, jestli sáhnout po přírodním kameni, nebo spíš keramice? Přinášíme vám přehledné srovnání jednotlivých parametrů.

Články 23. 06. 2020 0

Jak se zorientovat a vybrat keramickou dlažbu a obklady?

Lidé nakupují nové obklady a dlažby s představou, že jim budou sloužit mnoho let a jen tak je neomrzí. Máte takovou vizi i vy? Pak věnujte zvýšenou pozornost výběru obkladových materiálů a dlaždic. Nezaměřujte se jen na vzhled, ale také na odolnost, povrchovou úpravu a další vlastnosti. To platí i v případě keramických obkladů a dlažeb, které mají mezi spotřebiteli velkou oblibu. Přečtěte si návod, jak postupovat při jejich výběru.

Články 03. 06. 2020 0

Návod: Jak nalepit velkoformátové keramické obklady a dlažby

Velkoformátové obklady a dlažby z keramiky patří mezi zákazníky k těm nejoblíbenějším. I když je montážní postup v mnoha ohledech shodný s instalací materiálů o menším formátu, má svá specifika. Manipulace je i vzhledem k vyšší hmotnosti složitější a vyžaduje opatrnost a pečlivost. Chcete se do obkládání nebo pokládky dlažby pustit svépomocí, nebo zjistit, co vše budou práce obnášet? Právě pro vás jsme připravili přehledný návod, ve kterém se na lepení a související práce podrobněji zaměříme.

Praktické návody 12. 05. 2020 0