Blog

Pročtěte si naše články, ve kterých najdete zajímavé tipy a rady na instalaci kamenných, betonových, dřevěných, sádrových i cihlových obkladů a dlažeb. Podívejte se také na naše návody na instalaci jednotlivých typů dlažeb, ve kterých najdete celý postup montáže popsaný krok za krokem včetně seznamu potřebné stavební chemie a nářadí. Na našem blogu najdete spoustu zajímavých článků a inspirace. Pokud jste zde ale přece jen nenašli, co hledáte, podívejte se také do naší poradny nebo nám napište, zavolejte či se za námi zastavte na naší pražské prodejně a my vám s radostí poradíme a pomůžeme s výběrem.

Kategorie:

Všechny Praktické návody Články

Dokonalá terasa u domu, parkovací stání i chodníky: Vsaďte na jednotný styl

Terasa, příjezdová cesta, parkovací stání i chodníky – tyto venkovní plochy najdete v okolí rodinných domů nejčastěji. I když plní odlišné funkce, dohromady tvoří celek exteriérového prostoru, který podtrhuje vzhled stavby. Využijete-li pro realizaci všech zpevněných ploch jeden typ materiálu, bude koncept exteriéru ucelený a jednotlivé prvky se nebudou opticky narušovat.

Články 07. 01. 2022 0

Formáty obkladů a dlažeb. Co je dnes běžný rozměr a co už velkoformát?

Pokud sledujete trendy v oblasti interiérového designu, určitě jste si všimli zvýšeného zájmu o velkoformátové obklady a dlažby. Objevují se nejen v koupelnách, ale také kuchyních a dalších vnitřních i venkovních prostorách. Nabízí se však otázka, jaké formáty můžeme ještě považovat za běžné, a které už řadit mezi velké. Přečtěte si, v čem spočívá obliba velkoformátů a jak k jejich dělení přistupujeme u nás ve StoneGallery.cz.

Články 07. 01. 2022 0

Je keramická dlažba pojezdová? Záleží na okolnostech

Kam se podíváme, tam vidíme betonovou zámkovou dlažbu. Na veřejných prostranstvích a dopravních stavbách dává její použití pro svou funkčnost a odolnost smysl. V okolí rodinných domů, kde hrají důležitou roli vzhled a jednotný architektonický styl, však může být použití „zámkovky“ nešťastné. Variabilnějším a z estetického hlediska hodnotnějším řešením je pokládka keramické dlažby, která je dostupná v mnoha formátech, barvách a texturách.

Články 29. 10. 2021 0

Cihlové obklady do interiéru i exteriéru: materiály, cena pokládky a stavební chemie

Cihlové obklady zdobí fasády mnoha rodinných domů, stejně tak dotváří hřejivou atmosféru v interiérových prostorách. Cihla je neodmyslitelně spojená s venkovským stylem bydlení, pro svou útulnost a výraznou texturu však láká i příznivce moderního či industriálního designu. Chcete svůj dům či byt ozvláštnit cihlovým obkladem? Seznamte se s různými materiály a zjistěte, kolik přibližně stojí obklad, pokládka i stavební chemie.

Články 15. 09. 2021 0

Zkoordinujte realizaci dlažby na terasu a pergoly. Ušetříte si spoustu starostí

Venkovní zastřešené terasy se staly nedílnou součástí moderních zahrad. Funkčně propojují vnitřní prostory s exteriérem a přináší možnost příjemného posezení i v době, kdy počasí dvakrát nepřeje. Také zvažujete realizaci terasové dlažby, na níž bude stát pergola, která vám poskytne ochranu před sluncem, deštěm i sněhem? Pak věnujte pozornost pečlivé koordinaci stavebních prací. Terasa s dlažbou a pergolou totiž tvoří jeden celek, a to jak z hlediska funkčnosti, tak samotné realizace.

Články 21. 06. 2021 0

Kamenné obklady a dlažby – jaké typy existují a kolik stojí pokládka i stavební chemie

Přírodní materiály mají v architektuře neopomenutelné místo a díky nadčasovému vzhledu nevyjdou z módy. V kategorii obkladů a dlažeb proto patří ty z přírodního kamene mezi absolutní špičku. Chcete své bydlení nebo komerční prostor ozvláštnit poutavým kamenným obkladem či dlažbou? Přinášíme vám přehled různých typů rozdělených podle materiálu i způsobu pokládky. Dozvíte se tak, jaké je běžná cena realizace i stavební chemie.

Články 09. 06. 2021 0

Terče pod dlažbu a vše co o nich potřebujete vědět

Výběr způsobu pokládky je stejně důležitý jako volba konkrétního typu dlažby. V posledních letech upadá zájem o pokládku venkovní dlažby lepením a přechází se na montáž suchou cestou. Dlaždice se tak pokládají do štěrkového lože, na trávu, nebo na plastové terče. Právě pokládka venkovní dlažby na terče představuje oblíbené řešení na terasy, balkony i pochozí plochy střech. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Jaké typy existují a vydrží? I na to si odpovíme na následujících řádcích.

Články 22. 04. 2021 0

Provětrávaná fasáda: jaké má výhody a proč se dělá stále častěji?

Fasáda plní řadu úkolů – dodává osobitý charakter budově, chrání ji před vnějšími klimatickými vlivy, pronikáním vlhkosti, úniky tepla i přehříváním v letním období. Vedle tradičních zateplených fasád opatřených omítkou se stále častěji realizují tzv. provětrávané fasády, které mají mezi izolací a pohledovou částí vzduchovou mezeru. Seznamte se s jejich vlastnostmi, výhodami i možnostmi realizace.

Články 15. 04. 2021 0

Přehledné srovnání zámkové dlažby, keramiky, kamenného koberce a terasy ze dřeva i dřevoplastu WPC

Začátek jara se každoročně nese ve znamení stavebních úprav, rekonstrukcí a realizací velkolepých projektů. Chystáte se i vy zkrášlit okolí domu a vybudovat novou terasu, příjezdovou cestu nebo třeba parkovací stání pod přístřeškem? Pak vás čeká rozhodování, jaký typ podlahové krytiny vhodné do venkovních prostorů zvolit. Připravili jsme pro vás přehledné srovnání různých typů krytin od zámkové dlažby po dřevoplast, které vám usnadní výběr.

Články 31. 03. 2021 0

Chystáte letos fasádu, terasu nebo rekonstrukci? Víme, na co si dát pozor

Počasí se umoudřuje, jaro pomalu klepe na dveře a nová sezóna jako stvořená pro stavební úpravy i velkolepé projekty se blíží. Chystáte se letos pustit do realizace nové fasády, terasy nebo rozsáhlejší rekonstrukce? Právě pro vás jsme sepsali několik důležitých tipů, díky kterým se vyvarujete častým problémům. Přečtěte si, na co důležitého si dát pozor a co při plánování stavebních úprav neopomenout.

Články 18. 02. 2021 0