Tiling and paving with realization

Are you looking for new tiling or paving that will get noticed because of its luxurious design and first-class properties? You are in the right place then. We draw on over twenty years of experience in the field providing assistance to clients in both selection and final installation.

At Stone Gallery, we sell an extensive range of stunning tiles, paving and other products made of ceramics, stone and other materials. You can visit us in our shop in Prague or order everything online through our website. We are able to meet the demands of discerning customers for whom high aesthetic value and material quality are important. Our knowledgeable and experienced staff can speak English and, in addition to helping with the selection, they will also provide advice on a particular installation.

tiling and paving with realization

We offer an exquisite product range which includes:

  • Tiles – ceramic, natural stone, brick, plaster and artificial stone
  • Paving – ceramic, stone, brick, 20mm for paving support pads and on gravel, large format (up to 320×160 cm)
  • Custom-made stone products – thresholds, window sills, kitchen worktops, bar countertops, table tops, shower trays

2cm dlažba terasa

In cooperation with professional craftsmen, we are able to ensure, in addition to the delivery of materials, also a complete tiling service. We have experience with the realization of bathrooms, outdoor terraces, facade tiling and cladding, large-format tiling, permeable interlocking concrete paving and stone carpets. We provide tiling work indoors and outdoors.

mramorová koupelna

We like modern design and first-class materials and we are not afraid of challenges. We will turn your dreams into reality. Contact us and tell us your ideas and requirements.

---

Hledáte nové obklady nebo dlažby, které vyniknou luxusním vzhledem a špičkovými vlastnostmi? Pak jste tu správně. V oboru se pohybujeme už přes 20 let a zákazníkům pomáháme s výběrem i kompletní realizací. 

 

Obklady, dlažby a jiné výrobky z keramiky, kamene a dalších materiálů zakoupíte na e-shopu i v kamenné prodejně v Praze. Cílíme na náročné zákazníky, pro které je důležitá vysoká estetická hodnota i kvalita materiálu. Zkušený personál hovoří anglicky a kromě pomoci s výběrem poskytne i odbornou konzultaci týkající se konkrétní realizace.

 

V naší nabídce naleznete široký výběr produktů, který zahrnuje například:

  • Obklady – keramické, kamenné, cihlové, sádrové i z umělého kamene

  • Dlažby – keramické, kamenné, cihlové, 20mm na terče i do štěrku, velkoformátové (až 320×160 cm)

  • Výrobky z kamene na míru – prahy, parapety, kuchyňské desky, barové pulty, stolové desky, sprchové vaničky

 

Ve spolupráci s profesionálními řemeslníky zajistíme kromě dodávky materiálu také kompletní realizaci. Máme zkušenosti s realizacemi koupelen, venkovních teras, obkládáním fasád, montáží velkoformátových obkladů, zámkových dlažeb i kamínkových koberců. Obkladačské práce zajistíme ve vnitřních i venkovních prostorách. 

 

Máme rádi moderní design i prvotřídní materiály a nebojíme se výzev. Vaše sny proměníme ve skutečnost. Kontaktujte nás a sdělte nám své představy a požadavky.


Připojené obrázky a videa

Poradíme vám

Nevíte si rady s výběrem? Nebo se chcete jen na něco zeptat?
Jsme tu pro vás.

David Gregora David Gregora specialista na obklady a dlažbu

(+420) 266 712 734 Pátek: 9:00 - 16:00

Kontaktujte nás