Čištění, údržba a impregnace kamenných obkladů

Čištění

  • V interiéru můžeme použít jarovou vodu a měký kartáč, houbu či vysavač s nástavcem.
  • V exteriéru čistíme tlakovým čističem, tzv. wapkou. Ideálně bez použití chemických přípravků čistou vodou, pokud není voda dostatečná, tak si můžete zakoupit čistič na kámen, který je velice silným čističem na bázi kyselin a je také vhodný na zámkové dlažby, sokly, ploty apod. Poradí si často i se solnými výkvěty.

Impregnace

  • Impregnaci nanášíme na suchý, čistý a bezprašný obklad.
  • Podle zakoupeného typu impregnace postupujeme různě a impregnaci aplikujeme nejdříve týden od nalepení obkladů.

3 typy impregnací

  • Základní impregnace na bázi silikonu, která téměr nemění vzhled kamene, má bílou barvu a nanáší se ve dvou vrstvách hned po sobě, ideálně rozprašovačem nebo štětcem tak, aby nedocházelo ke stékání, jinak se na obkladu vytvoří bílé stopy. Výhoda této impregnace je, že nemá výrazný zápach a patří k levnějším typům. Nevýhodou je její slabší funkčnost oproti ředidlovým impregnacím.
  • Pokročilejší typy impregnací jsou na bázi ředidel. Mají mnohem delší výdrž než základní impregnace na bázi silikonu. Bývají dražší a aplikaci doprovází výrazný ředidlovým zápach. Přesto je doporučujeme. Vybírat můžete mezi impregnací která změní vzhled obkladu minimálně a těmi, které na povrchu obkladu vytvoří mokrý efekt.

Na prodejně v Praze vám rádi pomůžeme s výběrem obkladů, dlažeb a stavební chemie. Zastavte se u nás, nebo zavolejte na číslo 601 269 269 nebo napište e-mail na adresu prodejna@stonegallery.cz

Rádi vám zařídíme realizaci pokládky vámi vybraných obkladů a dlažeb profiky. Podívejte se na video, ve kterém uvidíte, jak pracujeme.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa

Poradíme vám

Nevíte si rady s výběrem? Nebo se chcete jen na něco zeptat?
Jsme tu pro vás.

David Gregora David Gregora specialista na obklady a dlažbu

(+420) 266 712 734 Středa: 9:00 - 17:00

Kontaktujte nás