Co znamená, že jsou kamenné obklady již "formátované"?

Formátovaný kamenný obklad

Má obvyklé rozměry 36 × 10, 40 × 10, 35 × 18, 55 × 15, 60 × 15 cm a podobně. V tomto formátu se nacházejí různé typy a tvary kamenů, které jsou k sobě pevně přilepeny a spolu tvoří kus obkladu. Celá dlaždice obkladu je většinou ve formátu písmene "Z" a někdy se vyskytují také dlaždice ve tvaru obdelníku. Preferujeme obklady se zámkem ve tvaru písmene "Z", jelikož se při pohledu na takto obloženou plochu opticky ztrácí spára a tvar dlaždice, obklad tak působí více kompaktně a přirozeně.

Hlavní výhoda formátovaného kamenného obkladu spočíva v tom, že jeho pokládka je časově méně náročná než například hromada volně ložených kamenných odřezků – šavlí. S formátováným obkladem tedy ušetříte na samotné realizaci nemalé množství financí. V tomto světlě je formátovaný kamenný obklad s cenou od 1000,– za metr velice výhodnou volbou, díky čemu ušetříte za práci.

Na prodejně v Praze vám rádi pomůžeme s výběrem obkladů, dlažeb a stavební chemie. Zastavte se u nás, nebo zavolejte na číslo 601 269 269 nebo napište e-mail na adresu prodejna@stonegallery.cz

Rádi vám zařídíme realizaci pokládky vámi vybraných obkladů a dlažeb profiky. Podívejte se na video, ve kterém uvidíte, jak pracujeme.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa