Jsou obklady probarveny i vnitřně?

Stejný odstín jako na povrchu

Ano. Drtivá většina obkladů má uvnitř stejný odstín jako na povrchu.

U přírodních kamenných a cihlových obkladů je situace velice jednoduchá, jelikož v řezu jsou materiály stejné jako na povrchu.

U imitací kamene z betonu je situace různá. Barva případného žíhání (střídaní barev) obkladu je pouze na povrchu. Některé typy obkladů mají v řezu cementově šedou barvu s malými kamínky, těchto obkladů je ale nejméně. Nejvíce zastoupená část betonových obkladů jako plnivo využívá černé kuličky kermazitu. U tmavě šedých obkladů tak tento materiál v řezu skoro nepoznáte, ale řez světlejších typů betonových obkladů tyto černé kuličky odhalí.

Sádrové obklady mají v řezu stejnou barvu, jako je hlavní povrchová barva obkladu a z tohoto pohledu jsou na tom ze všech imitací nejlépe.

Na prodejně v Praze vám rádi pomůžeme s výběrem obkladů, dlažeb a stavební chemie. Zastavte se u nás, nebo zavolejte na číslo 601 269 269 nebo napište e-mail na adresu prodejna@stonegallery.cz

Rádi vám zařídíme realizaci pokládky vámi vybraných obkladů a dlažeb profiky. Podívejte se na video, ve kterém uvidíte, jak pracujeme.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa