Je lepší 2cm dlažbu pokládat na terče, do štěrku, nebo na trávu?

Každá z těchto pokládek má při vzájemném porovnání řadu výhod a nevýhod. Pokládka na terče má obrovskou výhodu ve vedení rozvodů pod dlažbou ve vzniklé dutině. Jako laik si dokážete dlaždici snadno vyměnit nebo nastavit výšku terče, aby vaše terasa byla ve skvělém stavu

2cm venkovní keramická dlažba na trávu

Dlažba položená na štěrk je propojená s podkladem celoplošně a snese větší zatížení. Často je podklad voděpropustný, lokálně tak zlepšíte záchyt srážek. Při poklepání má dlažba položená na štěrk lepší zvuk a nevzniká zvukový kročejový efekt podobný plovoucí podlaze, kdy tato dlažba není pevně spojená s podkladem.

venkovní 2cm keramická dlažba položená na štěrk 

2cm dlažba s pokládkou na trávu má hlavní výhodu v rychlosti pokládky, působí velice esteticky a krásně doplní ostatní dlažbu či jiné povrchy. Nezapomínejte, že 2cm dlažba položená na trávu potřebuje připravení podkladu. Ideální je zasypat trávu jemným štěrkem a použít podložky pro přesné vymezení spáry.

křížek pro vymezení  spáry pro 2cm keramickou dlažbou položenou na štěrk nebo na terče

Rádi vám zařídíme kompletní realizaci a spočítáme vám potřebné množství veškerého potřebného materiálu. Informujte se prosím o této možnosti emailem (prodejna@stonegallery.cz), telefonicky (266 712 734) nebo osobně u nás na prodejně v Praze.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa