Jak vybrat obklady do interiéru?

Zákaznici často vybírají obklady podle toho, co se jim do interiéru hodí. Obklady chtějí doladit k podlaze, nábytku, gauči apod. Neexistují žádná pevná pravidla, přesto vám zkusíme napsat několik typů, jak obklady vybírat a kombinovat.

  • Zákaznici preferují v interiéru jemnější typy obkladů před těmi hrubšími. Porušit toto doporučení je naopak dobré v interiérech a všude tam, kde není velké množství barev, nábytku, ostatního vybavení apod. Prostory, ve kterých použijete obklady s jemnější materiály, by měly být menší. Prostory pro hrubé materialy by měly být naopak rozlehlé a vzdušné.
  • Častou otázkou je, jestli ladit obklad s ostatním vybavením interiéru, nebo jít proti němu. Uveďme příklad, kdy k šedé podlaze je vhodné vybírat šedý obklad, ale také je zde velmi vhodný obklad bílý. Jít barevně proti okolnímu nábytku a podlaze často doporučujeme, a speciálně v případech, když se jeden z odstínu v interiéru vyskytuje již vícekrát.
  • Rozdíly mezi kamennými, betonovými, cihlovými a sádrovými obklady jsme již popsali zde. V podstatě je jedno, který vyberete, hlavní je, aby se vám líbil :).

Na prodejně v Praze vám rádi pomůžeme s výběrem obkladů, dlažeb a stavební chemie. Zastavte se u nás, nebo zavolejte na číslo 601 269 269, nebo napište email na adresu prodejna@stonegallery.cz

Rádi vám zařídíme realizaci pokládky vámi vybraných obkladů a dlažeb profiky. Podívejte se na video, jak pracujeme.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa