Jaký typ obkladu se hodí na obložení krbu?

Obložení krbů, krbových vložek a okolí krbů

Nejčastěji doporučujeme využít přírodní kamenné obklady. Důvodem je, že kámen dobře akumuluje teplo a snadno se udržuje. Naši zákazníci volí kamenné obklady na krb nejčastěji. Vybírat můžete z formátovaných obkladů, nejčastěji ve tvaru písmene "Z", nebo vám můžeme obložení krbů vyrobit také na míru ze žuly nebo z mramoru beze spár.

Alternativou jsou také betonové obklady, ať už v podobě imitace kamene či cihlových pásků.

Jako obklad na krb se nejméně hodí sádrové obklady. Obklady ze sádry nejsou odolné vůči prudkým změnám teploty, která nastává při otevření dvířek v okolí krbové vložky – tam může obklad působením tepla prasknout. Pokud se sádrový obklad ušpiní, například od saze, lze obklad vyčistit jenom výjimečně. Nejčastěji se to řeší přemalováním celého sádrového obkladu i za cenu ztráty jemné detailní struktury.

Naše doporučení jak obklady na krb vybírat?

  • Preferujte co nejtenčí a nejméně strukturované typy obkladů, doporučujeme kamenné a cihlové  obklady se sílou kolem 1 cm. Důvodem je pěkné řešení detailů kolem dvířek, mřížky apod. 
  • Nedoporučujeme již hotové rohové prvky. Rohy si nechte nařezat řemeslníkem na tzv. kamenický roh. Rohové prvky od výrobců obkladů nejsou tak detailně řešeny jako pěkný kamenický roh nařezaný na místě realizace. Využijte naše řemeslníky.

Na prodejně v Praze vám rádi pomůžeme s výběrem obkladů, dlažeb a stavební chemie. Zastavte se u nás, nebo zavolejte na číslo 601 269 269 nebo napište e-mail na adresu prodejna@stonegallery.cz

Rádi vám zařídíme realizaci pokládky vámi vybraných obkladů a dlažeb profiky. Podívejte se na video, ve kterém uvidíte, jak pracujeme.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa