Jak vybrat obklady na zateplenou fasádu?

Hlavní doporučení – hledejte co nejlehčí obklady a to do 40 kg/m2

Na zateplenou fasádu minerální vatou či polystyrénem doporučujeme co nejlehčí obklady.

Z naší zkušenosti víme, že projektanti nejčastěji stanoví váhový limit pro zatížení zateplené fasády obkladem s hmotností maximálně 40 kg/m2 tuto podmínku splňuje většina obkladů z naší nabídky a je tedy z čeho vybírat. Nejlehčí kamenné obklady váží od cca 25 kg/m2, cihlové obklady váží od cca 19 kg/m2 a betonové obklady s vylehčením začínají na cca 15 kg/m2 spolu s obklady ze sádry.

Váhový limit zateplené fasády je obvykle zajištěn tzv. dvojitým kotvením izolantu ke zdivu či konstrukci. Zateplenou fasádu můžete vyztužit a posílit ještě OSB deskami nebo cementovláknitými deskami Fermacell apod. V případě, že fasádu posílíte, často již projektant neomezuje váhový limit pro obklad na zateplené fasádě a můžete si tak vybírat bez omezení váhy.

Speciální požadavek je kladen na použitou stavební chemii při lepení obkladů na zateplenou fasádu. Penetrace, lepidlo, spárovací hmota a impregnace – doporučujeme si vše zakoupit společně s obkladem. Na vše důležité se vás zeptáme a potřebné množství spočítáme za vás.

Na prodejně v Praze vám rádi pomůžeme s výběrem obkladů, dlažeb a stavební chemie. Zastavte se u nás, nebo zavolejte na číslo 601 269 269 nebo napište e-mail na adresu prodejna@stonegallery.cz

Rádi vám zařídíme realizaci pokládky vámi vybraných obkladů a dlažeb profiky. Podívejte se na video, ve kterém uvidíte, jak pracujeme.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa