Maximální hmotnost obkladů a zatížení stěn či fasády?

Pro zjednodušení budeme vycházet ze dvou typů podkladů. Vycházíme ze zkušeností a zatížení je potřeba konzultovat se statikem či projektantem.

  1. Plánujete obkládat vyzděnou stěnu? Pokud ano, netýká se vás omezení váhového zatížení a můžete vybírat bez omezení.
  2. Plánujete obkládat sádrokarton, OSB desky, dřevostavbu, zateplenou fasádu apod.? Pravděpodobně se vás týká limit 40kg/m2.

Vyzděná stěna

Musí být soudržná, což znamená, že se nesmí drolit a rozpadat. Omítku můžeme odstranit, pokud nemáme jistotu v její pevnosti a soudržnosti. Pokud si omítku ponecháme, tak musíme seškrábat veškerou barvu a podklad penetrovat. Ke stěně z panelů přistupujeme podobně.

Sádrokarton

Pro zatížení musí být dvouplášťový, tzn. ve dvou vrstvách. Na přípravu podkladu použijeme adhezní můstek, nebo penetraci pro nesavé podklady. Doporučujeme deformovatelné lepidlo bílé barvy.

OSB desky a dřevostavba

Podklad by měl být nosný a dostatečně pevný. Použijeme speciální adhezní můstek a deformovatelné lepidlo bílé barvy.

Zateplená fasáda

Izolant připevněný kovovými kotvami s minimálně dvojnásobným počtem oproti ČSN normě. Dvojité "perlinkování". Kvalitní penetrace a deformovatelné lepidlo.

Na prodejně v Praze vám rádi pomůžeme s výběrem obkladů, dlažeb a stavební chemie. Zastavte se u nás, nebo zavolejte na číslo 601 269 269 nebo napište e-mail na adresu prodejna@stonegallery.cz

Rádi vám zařídíme realizaci pokládky vámi vybraných obkladů a dlažeb profiky. Podívejte se na video, ve kterém uvidíte, jak pracujeme.

Dlažba kolem bazénu: vše o výběru, pokládce, lemech i kolejnicích

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na info@stonegallery.cz

autor poradny a článků: Radek Brázdil a Robert Adam, StoneGallery.cz, (+420) 266 712 734

Připojené obrázky a videa